Detoxikační masáž medem  účinně působí proti rozvinutým nemocem, lze ji však aplikovat i při zvládnutí stresu, chronických chorob, opotřebování věkem, při jarních očistných kůrách.
    Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů  z hloubi těla a ty potom „vyplavou „ na povrch kůže. Odstraňuje usazeniny, jedy z životního prostředí, potravin a léků, které si tělo nahromadilo ve svých tkáních v průběhu života. 
    Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Přes reflexní zóny zad stimuluje medová masáž činnost orgánů těla a může se podílet i na jejich vyléčení, silně oživuje  organismus. Obnovuje přirozenou detoxikační schopnost .Čím silnější je naše životní energie, tím silnější imunitní systém máme. 
    Zhroucení imunitního systému má za následek propuknutí mnoha chorob. Náš organismus stojí před problémem, jak se opět zbavit přílišného množství toxinů, na jejichž příjem není nastaven. Normální cesty vylučováním přes střevo, plíce, pokožku již nestačí. Zbývá mu pak pouze vylučování náhradními cestami, na něž se již díváme jako na projevy chorob: sennou rýmou, kožními vyrážkami, ekzémy, astmatem, revmatismem, chorobami střev, neurodermitidou, infekcemi močových cest, svalovými bolestmi..
    Dochází k zánětům šlachových pochev, otokům chrupavek, vylučování toxinů na plochách kloubů, kloubních pouzdrech a okostici, často také na spojích svalů, šlach, vazů a kostí.

Medová masáž se zvlášť osvědčila při:

Revmatických onemocněních svalů a kloubů 

 Artróze 

 Chronického únavového syndromu 

 Potížích s usínáním a nespavosti 

 Ochabování vitality a výkonnosti

   Medovou masáž lze provádět na zádech a kloubech. Jako u ostatních přírodních léčení, může nejprve dojít ke zhoršení stavu, které je třeba hodnotit jako příznivé znamení, že tělo začíná vylučovat staré jedy a nečistoty. U akutních případů provádíme medovou masáž i 2x týdně. Při medové masáži je možné uvolnit duševní napětí. Medová masáž může mírnit příznaky celulitídy.
    Med obsahuje důležité minerály a stopové prvky . Přes kůži tyto látky tělo absorbuje.   Dotyk aktivuje vegetativní nervový systém a krevní oběh.  Medová masáž je celistvým ošetřením těla, ducha a duše.  Tak mohou být energie, které bývají blokovány křečovitostí, uvolněny a volně protékat, důsledkem toho dochází k uzdravení. Aktivuje funkci vylučování organismu prostřednictvím střev, ledvin , pokožky a dalších orgánů.

Jak se taková medová masáž provádí? 

  Naneseme přiměřené množství kvalitního včelího medu na záda, rozetřeme jej a začneme s ním pracovat. Po chvíli, ta chvíle je vysoce individuální, dojde ke vstřebání medu do pokožky a následnému vylučování medu s toxiny na povrch těla. Masáž by měla být příjemná a proto je nutná komunikace klienta s terapeutem.  Tuto hmotu z těla omyjeme. Podle potřeby, stavu a pocitu klienta, lze med nanést až 3x během jedné masáže.Po masáži se mohou projevit dozvuky masáže, únava a další. Klient se po masáži cítí příjemně, uvolněně, pokožka je hladká, jemná, krásně voní po medu. Není vhodné se ten den pak umývat mýdlem pouze vodou.