Breussova masáž

Breussova masáž páteře

Metoda pochází od Rudolfa Breusse 1899-1990 , rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu.Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře. Speciálními masážními hmaty za použití třezalkového oleje se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. V některých případech je možné bezbolestné navrácení vychýlených meziobratlových plotének hrudních nebo bederních.

Podle Rudolfa Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze zdegenerované, které se outo masáží znovu úspěšně regenerují.

Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci - odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením ---které se často projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení---.

Mezioratlová ploténka je pružná destička sloužící k odpružení a rotaci páteře, tlumí nárazy, kterým je páteř vystavena např. při chůzi, běhu, skoku. S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, zrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu - prolapsu.

Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému ---degenerace ploténky---, ale zabývá se hlavně prevencí. Masáž je možno libovolně opakovat, výborně se doplňuje s Dornovou metodou.Vastnosti třezalky:

  •  výrazně ovlivňuje jak tělesný tak duševní stav, působí antidepresivně, zmenšuje tělesnou reakci na stres

  •  je protizánětlivá

  •  zlepšuje krevní oběh, látkovou výměnu a vylučování moči

  •  používá se jako masážní prostředek při bolestech v oblasti páteře, regeneruje meziobratlové ploténky