Lymfatické masáže

Velmi populární masáž pro formování Vašeho těla. Tato metoda pomáhá předcházet celulitidě, syndromu "těžkých nohou" při sedavém povolání, nebo celodennímu stání, povoleným břišním partiím, celkové únavě, detoxikuje organismus.

Lymfatický systém tvoří cévy, které se nepřímo účastní krevního oběhu. Z krevního oběhu z tenkostěnných krevních kapilár, které tvoří přechod mezi tepnami a žílami, prosakují do tkání některé bílkoviny. Zabránit hromadění těchto bílkovin v tkáních má za úkol mízní ---lymfatický--- systém, který tyto bílkoviny, látky jimž se také říká lymfa nebo míza, sbírá a odvádí zpět do žil.

Lymfatické cévky se postupně spojují ve větší a větší až se nakonec v oblasti klíčku napojí do žilního systému. Součástí lymfatického systému jsou i uzliny, které plní funkci filtrů a tvoří přechod mezi povrchovým a hloubkovým lymfatickým systémem. Pokud dojde k poškození lymfatických cév úrazem, oprací, infekcí apod. , nemá potom lymfa kudy proudit a hromadí se v podkoží, za vzniku otoků (edémů).

Léčba otoků je velmi zdlouhavá a časová náročná. Její přesný postup stanoví vždy lékař na základě odborného vyšetření. Součástí komplexní terapie obvykle bývá bandážování, lymfomasáž, rehabilitační cvičení, příp. madikamentózní lěčba.

Lymfomasáž je speciální masáž, která má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Tuto masáž provádějí speciálně vyškolení lékaři a sestry - lymfoterapeuti. Používá se k tomu speciální hmatová technika manuální lymfomasáže.

Přístrojová lymfomasáž je založena na přerušované kompresi končetiny a vytváření klakové vlny, které podpoří jak lymfatický, tak i žilní systém.